Error message

  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_display has a deprecated constructor in require_once() (line 3062 of /mfc.org.pl_zero/mfc_old/includes/bootstrap.inc).
  • Deprecated function: Methods with the same name as their class will not be constructors in a future version of PHP; views_many_to_one_helper has a deprecated constructor in require_once() (line 113 of /mfc.org.pl_zero/mfc_old/sites/mfc.org.pl/modules/common/ctools/ctools.module).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in _menu_load_objects() (line 568 of /mfc.org.pl_zero/mfc_old/includes/menu.inc).

Moje mieszkanie - moja odpowiedzialność

AKTUALNOŚCI || O PROJEKCIE || PUBLIKACJE || ENGLISH

 

--> ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z WYNIKIAMI EWALUACJI PROJEKTU!! <---

 

Jak efektywnie pomóc wychowankom młodzieżowych ośrodków wychowawczych? 

MFC razem z Habitat for Humanity Polska oraz MOW Księży Orionistów testuja innowacyjne rozwiązania!

Usamodzielniający się wychowankowie młodzieżowych ośrodków wychowawczych w Warszawie wezmą odpowiedzialność za zarządzanie budżetem swojego ośrodka oraz efektywne użycie energii, wody i ciepła. Poniosą "konsekwencje" oszczędności lub przekroczenia limitu budżetu. Przygotuje ich to do utrzymania własnego mieszkania, które wkrótce otrzymają. Wcześniej przejdą serię warsztatów z edukacji finansowej, zaadaptowanych na podstawie badania ich potrzeb i preferencji edukacyjnych i nawyków finansowych.

Przeczytaj uzasadnienie projektu tutaj.

Chcesz się dowiedzieć więcej? Napisz!

 

Co robimy w projekcie?

EWALUACJA PROJEKTU: KWIECIEŃ 2016 

W marcu zakończyliśmy fazę pilotażową projektu, a w kwietniu fazę upowszechnienia. W rezultacie, w projekcie wzięło udział 17 wychowawców, reedukatorów, pedagogów i pracowników socjlanych z 6 Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych, którzy przeprowadzili zajęcia z 67 wychowankami. Zapraszamy do zapoznania się z wynikami projektu na stronie PUBLIKACJE.

 

SZKOLENIE DLA WYCHOWAWCÓW: 22 i 23 stycznia 20016 r.

Zapraszamy wychowawców, pedagogów i pracowników MOW i ośrodków pieki zastępczej do udziału w 2-dniowym darmowych szkoleniu; w jego trakcie uczestnicy nauczą się w praktyczny sposób wykorzystywać materiały szkoleniowe do własnej pracy. Główna część szkolenia będzie dedykowana ćwiczeniu prowadzenia poszczególnych zajęć. Zobacz PROGRAM SZKOLENIA.

Szkolenie odbędzie się w dniach 22-23 stycznia 2016r., w ośrodku MOW Księży Orionistów, przy ul. Odsieczy Wiednia 13 w Warszawie (Anin).

Zajęcia będą trwały od godziny 9:00 do 17:30. Zapewniamy wyżywienie. Dla ograniczonej liczby osób spoza Warszawy oferujemy zwrot kosztów za transport i zakwaterowanie. Zainteresowanie udziałem oraz pytania prosimy kierować na adres Ewa[at]mfc.org.pl.

 

WIEDZA BEZ PRAKTYKI: wiemy, jaką wiedzę i umiejętności w zarządzaniu pieniędzmi i mieszkaniem posiadają wychowankowie MOW, a czego im brakuje. Przeczytaj pełny RAPORT Z BADANIA lub podsumowanie na podstronie PUBLIKACJE.

 

 

 

Projekt jest realizowany w ramach programu Obywatele dla Demokracji, finansowego z Funduszy EOG. 

Facebook